Prodloužení licence SAS Learning Edition 4.1

Aplikace SAS Learning Edition 4.1 zakoupená jako součást knihy Luboš Marek a kol.: Statistika pro ekonomy, druhé vydání má v sobě zabudovanou licenci, která vyprší 31.12.2008.

Před tímto datem je možné licenci prodloužit do 31.12.2011 způsobem popsaným níže. Po tomto datu nemusí být prodloužení možné, v takovém případě doporučujeme změnit ve Windows systémové datum (přes ukazatel času v liště) na prosinec 2008 a postupovat dle kroků níže.

V roce 2009 oficiálně končí distribuce SAS Learning Edition 4.1 ve stávající podobě, kdy je možné ji instalovat na vlastní počítač. V budoucnu bude SAS pro akademickou sféru dostupný přes širokopásmové internetové připojení na servery v SAS Institute v USA v rámci produktu SAS® OnDemand for Academics. V současné době je tento produkt dostupný pouze pro studenty v USA, roll-out pro zbytek světa je plánován na leden 2009. Detaily zde: http://www.sas.com/govedu/edu/programs/od_academics.html.

Postup pro prodloužení licence:

Potřebujete dva nové soubory a návod, které najdete zde.